Saturday, 13.7.2024
Name days: Daniela / Henryk / Małgorzata
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 2 Pod Kasztanami w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 2 Pod Kasztanami w Nowych Skalmierzycach

Zabawa i nauka w leśnym zaciszu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Moc atrakcji czekało naszych wychowanków, którzy 11 października 2023r. udali się na wycieczkę do leśnego rezerwatu „Uciechowo” Kalisz - Szałe.

Głównym celem wyjazdu było stworzenie atmosfery nauki i zabawy jednocześnie. Zajęcia odbyły się w urokliwym otoczeniu przyrody i obejmowały szeroki wachlarz aktywności: muzycznej, sensorycznej i sprawnościowej.

Dziecięcą eksplorację leśnego zacisza rozpoczął spacer edukacyjny, podczas którego przedszkolaki miały możliwość poznania bogactwa tego ekosystemu. Następnie tworzyły własne instrumenty z naturalnych materiałów, takich jak patyki, liście, czy kamienie, po to, by rytmicznie na nich grać. Niewątpliwą atrakcję wyjazdu stanowiły liczne zabawy i konkurencje sprawnościowe oraz warsztaty artystyczne. Powstały ciekawe gliniane prace, łączące materiał przyrodniczy z masą plastyczną.

Wycieczka okazała się doskonałym przykładem, jak można łączyć edukację i zabawę na świeżym powietrzu. Najważniejsze jednak, że dostarczyła dzieciom licznych i niezapomnianych wrażeń.

Galeria Zdjęć