Poniedziałek, 27.5.2024
Name days: Juliusz / Jan / Magdalena
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 2 Pod Kasztanami w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 2 Pod Kasztanami w Nowych Skalmierzycach

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

Nasze przedszkole kolejny raz przystąpiło do realizacji Programu ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury’’. Edycja 2013/2014. Ma on na celu popularyzację ochrony przyrody wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli. Uczestnicząc w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury" przedszkole otrzymuje materiały edukacyjne, dzięki którym możliwa jest realizacja scenariuszy zajęć oraz wybranych działań ekologicznych.

W trakcie programu nauczyciele prowadzą zajęcia ekologiczne – przedszkolaki obchodzą Dzień Marchewki, Dzień Zielony, oraz organizują patrole ekologiczne. Zajęcia te urozmaicają zajęcia w przedszkolu, rozbudzają u dzieci ciekawość poznawczą, ale również uczą jak dbać o przyrodę od najmłodszych lat.

Magiczny konkurs dla przedszkoli

W ramach programu ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury’’ odbędzie się konkurs dla przedszkoli na "Najpiękniejsze miejsce w Twojej okolicy". Konkurs rozpocznie się wiosną 2014 r. Każde przedszkole, uczestniczące w programie, będzie mogło zgłosić do programu miejsce, gdzie cała rodzina może spędzić wspólny czas na łonie przyrody. Na przedszkola czekają atrakcyjne nagrody, a zwycięskie placówki odwiedzi sam Kubuś. Szczegóły konkursu pojawią się na początku 2014 r., prosimy rodziców o propozycje.

Zachęcamy!

Pod tym linkiem: http://www.przyjacielenatury.pl/rodzice-artykuly,8.html znajdziecie Państwo bardzo ciekawe artykuły. Zapraszamy!  

Galeria Zdjęć