Saturday, 13.7.2024
Name days: Daniela / Henryk / Małgorzata
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 2 Pod Kasztanami w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 2 Pod Kasztanami w Nowych Skalmierzycach

Akademia Zdrowego Przedszkolaka

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

W roku szkolnym 2013/2014 nasze przedszkole po raz kolejny przystąpiło do realizacji programu „AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA”, zainicjowanego przez LionFitness Witold Lew Starowicz. Głównym celem akcji jest kształtowanie wśród dzieci, rodziców i nauczycieli nawyków zdrowego odżywiania. Od pierwszych dni września postanowiliśmy zwrócić uwagę dzieci na prawidłowe odżywianie, zdrowy tryb życia i właściwe postawy proekologiczne.

Bezpośrednią realizację programu poprzedzać będą zajęcia edukacyjne, podczas których realizowanych będzie wiele twórczych działań. Na stałe w naszym przedszkolu zagoszczą nawyki kształtujące u dzieci postawy prozdrowotne takie jak: picie wody, jedzenie nasion i jabłkowych chipsów oraz miodu. Codzienny pobyt dzieci na świeżym powietrzu, ćwiczenia i zabawy ruchowe staną się obowiązkowym elementem każdego dnia.

Akademia Zdrowego Przedszkolaka stanowi cykl akcji prozdrowotnych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jest organizowana przez firmę Lionfitness w ramach kilkustopniowego programu edukacyjnego, skierowanego do przedszkoli.


Galeria Zdjęć