Poniedziałek, 24.6.2024
Name days: Danuta / Jan / Janina
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 2 Pod Kasztanami w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 2 Pod Kasztanami w Nowych Skalmierzycach

Wielka lekcja patriotyzmu

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

     10 listopada 2023r. przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 2 „Pod Kasztanami” wspólnie obchodziły wyjątkowy dla wszystkich Polaków dzień, czyli „Dzień Niepodległości”.

     W naszym przedszkolu już od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też do uroczystej akademii z okazji narodowego święta nasi mali podopieczni przygotowywali się już od tygodni. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w biało-czerwonych barwach. Podczas występu dzieci z grup: „Bratki” oraz „Pszczółki” zaprezentowały piękny spektakl nawiązujący do obchodów 11 Listopada: były wzruszające deklamacje, tańce i pieśni patriotyczne. Mali artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami, a ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent doceniony  został przez panią dyrektor Olgę Gruszczyńską.

     Na zakończenie wszystkie dzieci oraz nauczyciele obecni na uroczystości, przyjmując właściwą postawę, zaśpiewali czterozwrotkowy hymn narodowy, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję „Przedszkole do hymnu”.

     Warto nadmienić, iż tego samego dnia dzieci z grupy „Bratki” miały przyjemność wystąpić również przed zaproszonymi gośćmi, czyli Kierownikiem Referatu Oświaty, P. Danielem Mitułą oraz rodzicami. Jest nam bardzo miło, że zechcieli Państwo z nami uczcić 105 Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

     Listopadowe święto stało się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu, a sama uroczystość pięknym świadectwem dziecięcego patriotyzmu. Mamy nadzieję, że te dumne obchody pozostaną na długo w pamięci naszych małych Polaków.


Galeria Zdjęć