Czwartek, 21.3.2019
Name days: Benedykt / Mikołaj / Marzanna
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 2 Pod Kasztanami w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 2 Pod Kasztanami w Nowych Skalmierzycach

VII Gminny Przegląd Piosenki Świątecznej

Wersja do wydrukuWyślij znajomemuWersja PDF

     W samym środku zimy, kiedy dokuczliwy mróz na dworze, nasze serca rozgrzały najpiękniejsze pastorałki i piosenki świąteczne. 31 stycznia bowiem, już po raz siódmy, Publiczne Przedszkole nr 2 „Pod Kasztanami” zorganizowało Gminny Przegląd Piosenki „Świąteczne Nutki”. Na scenie „Starego Kina” w Nowych Skalmierzycach swoje umiejętności wokalno – muzyczne zaprezentowały dzieci z sześciu oddziałów przedszkolnych. W sumie w przeglądzie wzięło udział ok. 25 młodych artystów z Nowych Skalmierzyc, Ociąża, Droszewa i Gostyczyny.

     Przepiękne, nastrojowe pastorałki, wzruszające słowa płynące z głębi serca, dźwięki skrzypiec, jak również radosna etiuda taneczna w wykonaniu przedszkolaków zachwyciły zgromadzonych gości. Dzieci, występując solo, w duetach lub w zespołach,  wykonały utwory bardzo ekspresyjnie i z dużym zaangażowaniem, udowodniając tym samym, że są nie tylko uzdolnione wokalnie, ale również scenicznie. Ich głośny śpiew niejednokrotnie został wzbogacony grą na instrumentach lub piękną choreografią.

     Mali artyści zaprezentowali wysoki poziom. Organizatorzy docenili odwagę wszystkich uczestników, gdyż każdy z nich został obdarowany nagrodą i dyplomem.

    Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom, dzieciom, ich opiekunom i rodzicom za przyjęcie zaproszenia oraz stworzenie niepowtarzalnej atmosfery, jaka zawsze towarzyszy przeglądowi.

    Zapraszamy za rok!

Galeria Zdjęć