Wtorek, 29.9.2020
Name days: Michalina / Michał / Rafał
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 2 Pod Kasztanami w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 2 Pod Kasztanami w Nowych Skalmierzycach

18 listopada nasze przedszkole odwiedziły przedstawicielki firmy COM. 40, które zaprezentowały dzieciom prezentację multimedialną na temat segregacji odpadów komunalnych. Wszystkim bardzo się podobało, przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i skupieniem śledziły każdy slajd, który został wzbogacony krótkim komentarzem. Małe zuchy potwierdziły znajomość zasad segregowania odpadów, a także słuszność ich stosowania. Jak pokazała praktyka, podział odpadów na papier i plastik został opanowany do perfekcji.

8 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu pana Mateusza Byzię - ratownika medycznego, który przekazał dzieciom niezbędne i niezwykle użyteczne informacje na temat udzielania pierwszej pomocy.

21 czerwca był dla naszych małych przedszkolaczków dniem wyjątkowym i szczególnie radosnym, bowiem właśnie tego dnia mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralne „A co słychać w Afryce?”, po raz kolejny wystawione przez nieocenionych rodziców, babcię i nauczycieli.

10 czerwca dzieci z grupy „Motylki” uczestniczyły w spotkaniu muzyczno - plastycznym, zorganizowanym w Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach. Przedszkolaki zostały powitane bajką, którą wysłuchały z wielkim zaciekawieniem, następnie zwiedziły gimnazjalną galerię, same również wykonały piękne, kolorowe motylki. Spotkanie zakończyła bajka muzyczna.

22 marca w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. „Leśna przygoda”, w którym brali udział Rodzice, Babcia oraz nauczyciele. Warto dodać, iż wystawiony spektakl podsumował i zakończył projekt edukacyjny „Szukamy wiosny”, realizowany w każdej grupie przedszkolnej.

„Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu – o tym jak żyć, co robić, jak postępować, jak myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat” – tymi słowami Roberta Fulghuma dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 „Pod Kasztanami” w Nowych Skalmierzycach – pani Olga Gruszczyńska, przywitała wszystkich przybyłych gości na uroczystości jubileuszowej 65-lecia istnienia placówki.

Obchody jubileuszu naszego przedszkola rozpoczęły się 22 kwietnia i trwały do piątku - 26 kwietnia. Obejmowały m.in. przemarsz przedszkolaków oraz przejazd kolejką spalinową ulicami miasta, "balonowy tort", czyli wypuszczenie 65 balonów przed budynkiem przedszkola, wspólny poczęstunek oraz gry i zabawy zorganizowane w placówce.


Galeria Zdjęć