Sunday, 18.8.2019
Name days: Bogusław / Bronisław / Ilona
Idź do strony głównej Publiczne Przedszkole nr 2 Pod Kasztanami w Nowych Skalmierzycach

Publiczne Przedszkole nr 2 Pod Kasztanami w Nowych Skalmierzycach

13 grudnia w naszym przedszkolu odbył się Przegląd Piosenki Świątecznej, do którego zgłosiło się 6 małych wokalistów. Podczas występów dzieci zaprezentowały znane i te mniej znane utwory. Królowały oczywiście najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Warto dodać, iż jeden z uczestników nie tylko śpiewał, ale również sam sobie akompaniował na instrumencie. Wszystkie, przepiękne i niezwykle wzruszające, występy zostały nagrodzone dyplomami i upominkami.

21 listopada odwiedzili nas aktorzy z krakowskiego teatru, którzy zaprezentowali przedszkolakom piękną bajką o „Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”. Dzieci aktywnie brały udział w przedstawieniu, stając się zarazem aktorami i uczestnikami wydarzeń baśniowych. Bardzo lubimy tego typu spektakle, z niecierpliwością czekamy na następny.


18 listopada nasze przedszkole odwiedziły przedstawicielki firmy COM. 40, które zaprezentowały dzieciom prezentację multimedialną na temat segregacji odpadów komunalnych. Wszystkim bardzo się podobało, przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i skupieniem śledziły każdy slajd, który został wzbogacony krótkim komentarzem. Małe zuchy potwierdziły znajomość zasad segregowania odpadów, a także słuszność ich stosowania. Jak pokazała praktyka, podział odpadów na papier i plastik został opanowany do perfekcji.

16 listopada dzieci z grupy „Bratki” wzięły udział w gminnej uroczystości pod nazwą „DZIEŃ SENIORA”, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Jarzębinki.

8 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu pana Mateusza Byzię - ratownika medycznego, który przekazał dzieciom niezbędne i niezwykle użyteczne informacje na temat udzielania pierwszej pomocy.

21 czerwca był dla naszych małych przedszkolaczków dniem wyjątkowym i szczególnie radosnym, bowiem właśnie tego dnia mieli okazję obejrzeć przedstawienie teatralne „A co słychać w Afryce?”, po raz kolejny wystawione przez nieocenionych rodziców, babcię i nauczycieli.

10 czerwca dzieci z grupy „Motylki” uczestniczyły w spotkaniu muzyczno - plastycznym, zorganizowanym w Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach. Przedszkolaki zostały powitane bajką, którą wysłuchały z wielkim zaciekawieniem, następnie zwiedziły gimnazjalną galerię, same również wykonały piękne, kolorowe motylki. Spotkanie zakończyła bajka muzyczna.

22 marca w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie pt. „Leśna przygoda”, w którym brali udział Rodzice, Babcia oraz nauczyciele. Warto dodać, iż wystawiony spektakl podsumował i zakończył projekt edukacyjny „Szukamy wiosny”, realizowany w każdej grupie przedszkolnej.

2 marca dzieci z grupy „Stokrotki” i „Motylki” wzięły udział w zajęciach, przygotowanych dla nich przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach.

3 grudnia nasze dzielne przedszkolaczki uczestniczyły w nietypowych zajęciach rytmicznych, bowiem miały okazję zapoznać się z dwoma instrumentami muzycznymi. Jako pierwsza została zaprezentowana gitara, a następnie flet poprzeczny. Panie rytmiczki opowiedziały  dzieciom z czego i jak zbudowane są prezentowane instrumenty oraz w jaki sposób wydobywa się z nich dźwięki. Zagrały również na każdym instrumencie krótkie utwory.

Strony

Galeria Zdjęć